اسمبلی مایکل هارت و آنتونیو نگری ترجمه فواد حبیبی انتشارات نگاه

قیمت: 235,000 تومان
  • پدیدآور(پدیدآوران): مایکل هارت و آنتونیو نگری
  • مترجم(مترجمان): فواد حبیبی
  • ناشر: انتشارات نگاه
موارد بیشتر


نقد و بررسی اسمبلی مایکل هارت و آنتونیو نگری ترجمه فواد حبیبی انتشارات نگاه

اسمبلی مایکل هارت و آنتونیو نگری ترجمه فواد حبیبی 

در سال‌های اخیر جنبش‌های اجتماعی «بدون رهبر» در سراسر جهان، از شمال آفریقا و خاورمیانه گرفته تا اروپا، آمریکا و شرق آسیا گسترش یافته‌اندبرخی از این جنبش‌ها به دستاوردهای چشمگیری همچون :سرنگونی رهبران اقتدارگرا، پیشبرد سیاست مترقی، و کنترل نیروهای سرکوبگر دولتی دست یافته اند. البته در بعضی مواقع هم توسط روزنامه نگاران و تحلیلگران سیاسی به عنوان سازماندهی نشده و ناکارآمد مورد تمسخر قرار گرفته اند، یا توسط نیروهای پلیس و دولت های سرگشته که نتوانسته اند به طور مؤثر با آنها درگیر شوند، سرکوب شده اندفعالان نیز تلاش می کنند تا از پتانسیل این جنبش ها استفاده کنند.

سازمان‌های سیاسی بدون رهبر امروزه کافی نیستند، بازگشت به اشکال سنتی و متمرکز رهبری سیاسی نه مطلوب است و نه ممکن. در عوض، همانطور که مایکل هارت و آنتونیو نگری استدلال می‌کنند، نقش‌های آشنا باید معکوس شوند: رهبران باید مسئول اقدامات تاکتیکی و کوتاه‌مدت باشند، اگر این جنبش‌های اجتماعی جدید می‌خواهند به انقلابی معنادار دست یابند، باید شیوه‌های مؤثری از اجتماع و ساختارهای تصمیم‌گیری را ابداع کنند که بر گسترده‌ترین پایگاه دموکراتیک متکی باشد.

مولفان این کتاب با تکیه بر ایده هایی که از طریق سه گانه معروف امپراتوری توسعه یافته اند، در اسمبلی، پیشنهادی به موقع ارائه کرده اند که چگونه جنبش های افقی در مقیاس بزرگ فعلی می توانند ظرفیت های استراتژی سیاسی و تصمیم گیری را برای اثرگذاری پایدار ایجاد کنند

مشخصات کتاب اسمبلی مایکل هارت و آنتونیو نگری ترجمه فواد حبیبی انتشارات نگاه

مشخصات کلی
پدیدآور(پدیدآوران): مایکل هارت و آنتونیو نگری
مترجم(مترجمان): فواد حبیبی
ناشر: انتشارات نگاه
سال چاپ: 1401
نوبت چاپ: 2
تعداد صفحات: 520
نوع جلد: شومیز
قطع کتاب: رقعی
شابک(ISBN): 978-6222671945

نظرات اسمبلی مایکل هارت و آنتونیو نگری ترجمه فواد حبیبی انتشارات نگاه

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

© Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت نونگار پردازش