لوگو سایت نوین بوک

مبانی کنترل کیفیت علی سلماس نیا انتشارات مرکز نشر دانشگاهی

قیمت: 30,000 تومان
  • پدیدآور(پدیدآوران): علی سلماس نیا
  • ناشر: انتشارات مرکز نشر دانشگاهی
  • سال چاپ: 1398
موارد بیشتر


نقد و بررسی مبانی کنترل کیفیت علی سلماس نیا انتشارات مرکز نشر دانشگاهی

کتاب مبانی کنترل کیفیت علی سلماس نیا انتشارات مرکز نشر دانشگاهی

 از این رو آشنایی با مهندسی  و مدیریت کیفیت و بررسی تاثیر کیفیت بر قیمت محصولات موضوعات مهمی هستند که در کشورهای صنعتی و پیشرفته بسیار به آن توجه شده است.در طی چند دهه گذشته مسئله کیفیت به عنوان عاملی اساسی و تأثیرگذار در عرصه تولید کالا شناخته شده است. واحدهای تولیدی با پیاده سازی تکنیک های مرتبط با کیفیت، توانسته اند به جلوگیری از تولید اقلام معیوب و در نتیجه کاهش هزینه های ضایعات و دوباره کاری بپردازند. پایش آماری فرایندها در طول زمان و کنترل تمامی مشخصه ها از مواد اولیه تا محصول نهایی، باعث بهبود کیفیت محصولات، تأمین نیازهای مشتریان و در نتیجه باعث افزایش سودآوری واحدهای تولیدی و خدماتی می شود. امروزه، مباحث کیفیت با در نظر گرفتن روش های آماری برای افزایش بهره وری و بهبود شرایط تولید، با عنوان کنترل کیفیت آماری مورد توجه پژوهشگران قرار گرفته است
کتاب حاضر نتیجه چندین سال تدریس و تحقیق در زمینه کنترل کیفیت و استفاده از روش های آماری برای مشکلات صنعتی بوده که می تواند برای محققان و مشاورانی که در زمینه کیفیت فعالیت می کنند، و همچنین دانشجویان رشته های مهندسی، آمار، مدیریت و زمینه های مرتبط، مفید واقع شود.
در این کتاب سعی شده است پس از مرور مبانی و مفاهیم اولیه کنترل کیفیت، نحوه استفاده از روشهای آماری برای کنترل و بهبود کیفیت محصولات تولیدی و خدماتی، به زبانی ساده توضیح داده شود. همچنین، این کتاب به معرفی نمودارهای کنترلی و تشریح اصول و ابزارهای مدیریت کیفیت یکپارچه می پردازد، سیستم های مدیریت کیفیت یکپارچه را معرفی می کند و در آخر نیز متداول ترین استانداردهای مدیریت کیفیت را ارائه میدهد. به طور کلی، در هر فصل شرح درس کاملی به همراه مثال های تسهیل کننده موضوع آورده شده و در انتهای هر فصل تمرین هایی برای تثبیت مطالب ارائه شده است.
 مجموعه کتاب های انتشارات مرکز نشر دانشگاهی

مشخصات فنی مبانی کنترل کیفیت علی سلماس نیا انتشارات مرکز نشر دانشگاهی

مشخصات کلی
پدیدآور(پدیدآوران): علی سلماس نیا
ناشر: انتشارات مرکز نشر دانشگاهی
سال چاپ: 1398
نوبت چاپ: 1
تعداد صفحات: 231
نوع جلد: شومیز
قطع کتاب: وزیری
شابک(ISBN): 9789640115671

نظرات مبانی کنترل کیفیت علی سلماس نیا انتشارات مرکز نشر دانشگاهی

نوشتن نظر

توجه: HTML ترجمه نمی شود!
    بد           خوب

برچسب ها: مرکز نشر دانشگاهی

© Copyright 2019 All Rights Reserved

طراحی سایت نونگار پردازش